Kadra pedagogiczna

 

W dzisiejszych czasach edukacja jest obszarem, który zmienia się bardzo dynamicznie. Będąc dyrektorem placówki oświatowej warto zadbać o podniesienie swoich kompetencji w zakresie zarządzania kadrą, bo dobry i mądry dyrektor plus wyszkolona kadra pedagogiczna równa się sukces szkoły.

Jeśli dyrektor w odpowiedni sposób będzie umiał współpracować ze swoim zespołem, będzie dawał wzorowy przykład to przełoży się to na owocną współpracę nauczycieli z uczniami oraz ich rodzicami. Do takiej szkoły rodzice chętnie zapiszą swoje dzieci, ponieważ będą wiedzieli, że ich dzieci dostaną, nie tylko samą wiedzę i przygotowanie do egzaminów, ale także kompetencje miękkie.  Bez nich nie można stworzyć żadnego zespołu. Dyrektor, który nie rozumie, że tzw. przemocowe działania hamują ludzki potencjał, nigdy nie dowie się, jakie możliwości tkwiły w jego współpracownikach. Podobnie nauczyciele, jeśli nabędą nowe kompetencje to, dostrzegą w swoich podopiecznych talenty i odpowiednio ich ukierunkują przyczyniając się do tworzenia nowego, wspaniałego pokolenia Polaków.

Przykładowe szkolenia:

„Kadra marzeń”-budowanie zespołu nauczycieli w oparciu o model coachingowy w oświacie.

„Informacja zwrotna jako narzędzie do motywowania nauczycieli i uczniów”.

„Jak efektywnie i bezstresowo występować publicznie?-trening dla dyrektorów placówek oświatowych i kadry pedagogicznej”.

Powrót